Dzień: 12 maja 2020

Lekcja religii 12.05.2020

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Witam wszystkich serdecznie.  Podczas katechezy 44 proszę spróbować uświadomić dzieciom, że istnieją ludzie potrzebujący naszej pomocy. Poprzez dobre uczynki dajemy radość innym.

OPOWIADANIE

tem_44_Podrecznik kl 2 SP – Idziemy do Jezusa

Proszę otworzyć załącznik OPOWIADANIE (czytamy dzieciom, zadajemy pytania, można pokazać ilustrację str 91 karty pracy)

Na str 90 widzimy przykład, jaki pozostawili nam w tym temacie Apostołowie. Proszę wyjaśnić dzieciom na podstawie fragmentu (Dz 2. 42)-w chmurce, co dla siebie nawzajem dobrego czynili Uczniowie Jezusa, aby tworzyć wspólnotę. Inni ludzie wówczas często mówili o nich: „Popatrzcie, jak oni się miłują.” Zad ze str. 91 ukazuje co jeszcze robili wspólnie uczniowie Jezusa?(kto ma ćw.)

Pytamy:”Jak postępowali pierwsi chrześcijanie?”

Gdy czynimy dobro dla innych, to tym samym czynimy to samemu Panu Jezusowi. Rozmawiamy z dziećmi o przykładach wzajemnej pomocy w szkole, rodzinie, na podwórku.

Teraz czas na zadanie specjalne. 18 maja obchodzimy 100 rocznicę urodzin naszego wielkiego Rodaka i Patrona szkoły Jana Pawła II. Dlatego wykorzystajcie te piękne kwiatki, które prawie wszyscy zrobili, aby przyozdobić obraz-obrazek z wizerunkiem JPII. Można umieścić w oknie lub w widocznym miejscu w mieszkaniu. Pamiętajmy tego dnia o wspólnej modlitwie za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.(np. litanią do św. JPII). Posłuchajcie piosenki Magdy Anioł – Lolek https://youtu.be/Nk9C7r3dtxI

Pozdrawiam serdecznie.