Strona Eduelo.pl

Strona Eduelo.pl

Drodzy Rodzice,

Mam przyjemność poinformować, że nasza szkoła dołączyła do programu edukacyjnego Eduelo.pl. Eduelo jest platformą online wspierającą edukację dzieci realizujących program szkoły podstawowej. Platforma wykorzystuje techniki gamifikacji, znane z gier komputerowych. Techniki te silnie motywują uczniów do kontynuacji nauki i sprawiają, że staje się ona przyjemną formą spędzania czasu. Eduelo jest dostępne z każdego urządzenia (komputera, telefonu, tabletu) posiadającego dostęp do internetu – warto zachęcić dzieci do skorzystania w wolnych chwilach!

Dzisiaj dzieci otrzymały ode mnie swoje indywidualne loginy i hasła. Mam prośbę, abyście towarzyszyli dzieciom przy pierwszym logowaniu do Eduelo i zapoznaniu się z możliwościami portalu. Aby skorzystać z dostępu do portalu, należy wejść na stronę www.eduelo.pl i zalogować się przy użyciu loginu i hasła, które otrzymało ode mnie dziecko.

Zachęcam również do założenia na Eduelo kont rodziców oraz połączenia ich z kontami dzieci. Dzięki temu będziecie mieli możliwość bieżącego obserwowania postępów Waszych dzieci oraz otrzymywania mailem informacji o przygotowanych przeze mnie testach oraz o konkursach wiedzy i innych atrakcjach przygotowywanych przez portal.

Pozdrawiam,

  • Jak uczniowie mogą się zalogować w Eduelo?

Uczniowie przy pomocy loginów i haseł znajdujących się w załączniku mogą logować się na Eduelo, wchodząc do zakładki logowanie na stronie głównej Eduelo.pl.

  • Zachęć swoich uczniów do zaproszenia rodziców do Eduelo

Rodzice dzieci z klasy mogą obserwować postępy uczniów, dołączając do Eduelo.

Każdy uczeń może zaprosić do Eduelo swojego rodzica, wchodząc do ustawień swojego konta.

Każdy rodzic może dołączyć do konta dziecka nawet bez jego zaproszenia,  rejestrując się na Eduelo.pl i podając dane dostępowe ucznia w oznaczonym na stronie miejscu.

W załączniku do maila przesyłamy podstawowe informacje dla rodziców. Możesz je wykorzystać, zapraszając rodziców do dołączenia do Eduelo.

  • Poinformuj rodziców o możliwości uruchomienia otrzymywania przez dzieci wiadomości bezpośrednio z Eduelo

Rodzice, którzy wyrażają zgodę, aby informacje o nowych testach nauczyciela, konkursach i innych atrakcjach dzieci otrzymywały mailem automatycznie bezpośrednio z Eduelo, mogą w swoim panelu w ustawieniach konta dziecka podać jego adres e-mail.

Jak korzystać z Eduelo w pracy z dziećmi?

•              Zagraj z klasą – korzystaj z Eduelo przy prowadzeniu lekcji. To świetny sposób na urozmaicenie zajęć i zaciekawienie uczniów tematem. Dajemy Ci stały, bezpłatny dostęp wszystkich do naszych quizów i filmów edukacyjnych. “Zagraj z klasą” to opcja dostępna na koncie nauczyciela o każdej porze dnia

•              Praca domowa – quizy Eduelo są atrakcyjną alternatywą dla tradycyjnej pracy domowej. Możesz wybrać interesujący Cię temat i poprosić dzieci o rozwiązanie w domu zawartych w nim quizów. Możesz też w oparciu o quizy Eduelo wygenerować dla dzieci test i samodzielnie dobrać pytania, na które powinny odpowiedzieć dzieci.

•              Powtórka materiału przed sprawdzianem – quizy Eduelo są bardzo efektywną metodą powtórzenia materiału przed sprawdzianem.

•              Raporty – w panelu nauczyciela udostępniamy Ci zestaw raportów, przy pomocy których możesz sprawdzić, jak często i regularnie dzieci korzystają z Eduelo, czy rozwiązały zadany przez Ciebie temat quizów lub stworzony przez Ciebie test, jakie osiągnęły wyniki i które obszary wymagają poprawy. Raporty umożliwiają zarówno przekrojowe podsumowanie wyników, jak i szczegółową analizę odpowiedzi każdego dziecka.