Religia – 25.05.2020

Religia – 25.05.2020

Witam wszystkich serdecznie – szczęść Boże!

Trwamy na modlitwie w najpiękniejszym miesiącu, jakim jest maj. Drodzy Rodzice, poproście swoje dzieci o przeczytanie tekstu ze str. 94. Sprawdźcie czy dziecko zrozumiało o czym był tekst zadając pytania:

  1. Komu jest poświęcony najpiękniejszy miesiąc maj?
  2. Jak możemy oddać cześć Matce Bożej w maju? (czyli otaczać szacunkiem, miłością, chwalić słowami)
  3. Jaką nazwę nosi specjalna modlitwa, którą śpiewamy dla Maryi?
  4. Jaką uroczystość obchodziliśmy 3 maja?

 

Na str. 95 jest przedstawionych kilka wezwań z litanii. Proszę sprawdzać, jak dziecko przyporządkowuje poszczególne numery wezwań do obrazków przedstawiających te wezwania. Można pokazać w książeczce do nabożeństwa inne imiona, którymi wysławiamy Maryję.

A skoro już książeczka w dłoniach, pomódlmy się za nasze kochane Mamusie – każdy ją ma! A nawet dwie – tu na ziemi i tam w niebie!

Jeżeli ten temat już był podjęty, to proszę mi wybaczyć. Myślę, że nie zaszkodzi powtórka Maryjna z okazji Dnia Mamy😊 Wszystkiego najlepszego – błogosławieństwa Bożego na każdy dzień dla każdej dzielnej Mamy!

A za tydzień, w niedzielę obchodzić będziemy Święto Zesłania Ducha Świętego – bardzo ważne Święto. Do jego zrozumienia przygotowuje dzieci temat 47. Proszę przeczytać z dzieckiem teksty ze str. 96 i 97 i wykonać zadania według poleceń. Proponuję też ciekawą katechezę na ten temat, prowadzoną przez kapłana https://youtu.be/1TajkLNExfs