Religia – 22.06.2020

Religia – 22.06.2020

Szczęść Boże!

To już ostatnie nasze zdalne „spotkanie”. Tematy wyczerpane. Oceny wystawione – moje gratulacje!👏 Pozostało pomyśleć o wdzięczności Panu Bogu, który troszczy się o nas każdego dnia! Zachęcam do spotkania z Bogiem w kościele i ofiarowania z dziećmi modlitwy dziękczynnej. 

I teraz moja prośba do Was- Rodziców: uczcie już swoje dzieci różnych modlitw, najlepiej razem z nimi klękając do tej modlitwy. Wtedy będzie to autentyczne, a nie „do zaliczenia przed I Komunią”. I pozostanie z nimi na całe życie. Myślę, że przez taką systematyczną potrzebę serca  łatwiej będzie dzieciom przyswoić wiele modlitw. Tak mnie i rodzeństwo uczyli nasi kochani Rodzice. I nie było to ani stresujące, ani zdeformowane-(nie powinniśmy modlić się „z musu”). Oczywiście, jak to dzieciom -nie zawsze na początku się chciało. Jednak widzieliśmy, że jeżeli Rodzice przy tak wielu obowiązkach znajdowali codziennie 10 minut dla Boga i dla nas, to jest to ważne i dobre. Weźcie do rąk swoje książeczki i powoli odmawiajcie raz jedną z wybranych modlitw, za jakiś czas inną. Potem znowu wróćcie do tej pierwszej. Dzieci mają chłonne umysły i wielkie serca! 

A teraz trochę pośpiewajmy na cześć Pana! Propozycja na wakacje – niech będą piękne i bezpieczne!  https://youtu.be/sdQGqO9xuao i inne Małe TGD

Do zobaczenia 🤗😘