Miesiąc: listopad 2023

Światowy Dzień Życzliwości

21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Oryginalna nazwa święta brzmi „Hallo World Day” i symbolizuje cel tego dnia, czyli mówienie hallo (cześć) do przynajmniej dziesięciu osób dziennie. Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Jest to apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości. Przesłanie akcji jest proste bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką.

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to coroczna bezpłatna akcja edukacyjna.

XIII edycja akcji (ŚDTM 2023) odbyła się 17 listopada 2023.

Wszyscy uczniowie naszej klasy zdali pomyślnie egzamin z tabliczki mnożenia i uzyskali tytuł EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA oraz otrzymali stosowny CERTYFIKAT. BRAWO !!!!!

11 LISTOPAD – Święto Odzyskania Niepodległości

11 listopada obchodziliśmy Święto Odzyskania Niepodległości. Z tej okazji uczniowie klas 1-3 uczcili święto uroczystym apelem. Były wiersze, pieśni patriotyczne oraz odśpiewany został Hymn Narodowy.