Światowy Dzień Życzliwości

21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Oryginalna nazwa święta brzmi „Hallo World Day” i symbolizuje cel tego dnia, czyli mówienie hallo (cześć) do przynajmniej dziesięciu osób dziennie. Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Jest to apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości. Przesłanie akcji jest proste bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką.

Read more...

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to coroczna bezpłatna akcja edukacyjna.

XIII edycja akcji (ŚDTM 2023) odbyła się 17 listopada 2023.

Wszyscy uczniowie naszej klasy zdali pomyślnie egzamin z tabliczki mnożenia i uzyskali tytuł EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA oraz otrzymali stosowny CERTYFIKAT. BRAWO !!!!!

Read more...

11 LISTOPAD – Święto Odzyskania Niepodległości

11 listopada obchodziliśmy Święto Odzyskania Niepodległości. Z tej okazji uczniowie klas 1-3 uczcili święto uroczystym apelem. Były wiersze, pieśni patriotyczne oraz odśpiewany został Hymn Narodowy.

Read more...